Gamybos planavimas ir gamybos valdymas – dvi svarbiausios gamybinės įmonės veiklos funkcijos. Galima tai atlikti rankiniu būdu arba galima pasirinkti modernesnį sprendimą – gamybos valdymo sistemą. Kas tai ir kokia sistemos nauda?
Gamybinių įmonių sėkmė, nepriklausomai, kokio dydžio įmonė bebūtų, priklauso nuo reikiamu laiku reikiamais kiekiais gaminamų produktų. Veikloje neįdiegus gamybos planavimo sistemos, labai sudėtinga sekti žaliavos, pagamintos produkcijos kiekius ir pastebėti, kada ko pritrūksta. Todėl gali atsirasti vienų prekių perteklius, o kitų – trūkumas, taip pat gali tekti atidėti gamybą dėl žaliavos trūkumo. Dėl to atsiranda vėlavimai, neatitikimai, kurie gali kainuoti ne tik klientų pasitikėjimą, papildomą laiką, bet ir būti brangus finansiškai. Kokias veiklas apima gamybos valdymo sistema?
Gamybos valdymo sistema apima visų gamybos planavimo ir gamybos valdymo procesų optimizavimą ir gali būti derinama su kitomis įmonės sistemomis: klientų valdymu, dokumentų valdymu, pardavimų valdymu, tiekimo grandinės valdymu, sandėlio valdymu, logistikos valdymu, personalo valdymu, finansų valdymu, savitarnos valdymu, klientų zonos valdymu ir kt. Taigi, gamybos valdymo sistema gali būti pritaikyta bet kokiai gamybinei įmonei, gaminančiai bet kokio tipo prekes ir bet kokiais kiekiais.
Dar vienas svarbus gamybos aspektas – savikainos apskaičiavimas. Ji reikalinga ne tik prekės galutinei kainai nustatyti, bet ir optimizuoti gamybai skiriamus išteklius ir sąnaudas. Sistemoje galima sekti ilgalaikes išlaidas žaliavai, gamybai ir kitoms reikmėms ir taip daryti išvadas, kur galima sutaupyti, kaip kitaip galima paskirstyti išlaidas ir kiek tai leis sumažinti prekės kainą.
Taigi, nesvarbu, kokius produkcijos kiekius įmonė gamina, jai reikalinga gamybos valdymo sistema, padedanti optimizuoti visus gamybos planavimo ir valdymo procesus, sutaupyti laiko ir pinigų, nenuvilti klientų ir vykdyti sėkmingą įmonės gamybinę veiklą.