Dovanojant gėles, labai sunku išsirinkti iš gausaus jų pasiūlos asortimento. Tai jei nežinote tiksliai ką žmogus mėgsta, tai rožės yra saugus variantas. Jos visada gelbsti, kai reikia apsispręsti kokias gėles dovanoti.
Manoma, kad rožės buvo dekoratyviniu būdu išveistos iš laukinių erškėtrožių, kurių liekanų fosilijose buvo randama dar prieš 35 milijonus metų. Tokias rožes, kurias matote ir dabar sukultūrino kinai. O pirmuosius užrašus apie tai kaip jas auginti aprašė garsus filosofas ir išminčius Konfucijus. Didžiausią įtaką naujoms rožių veislėms turėjo Napoleono žmona, kuri turėjo įspūdingą rožių kolekciją. Iš jų žiedų buvo gaminami įvairūs eteriniai aliejai, hidrolatai ir pirmieji kvepalai.
Auginant rožes, svarbu joms pasirinkti tinkamą vietą, kad netrūktų erdvės ir šviesos. Kai kurios rožių veislės yra gana jautrios, rekomenduotina rinktis angliškas rožes, nes jos yra atsparios įvairioms ligoms ir žydi ne vieną kartą. Tam, kad rožės krūmas gerai prigytų ir suvešėtų, reiktų gausiai palieti jas vandeniu. Tai reiktų daryti bent porą kartų per savaitę. Jei rožės per daug suvešėjo, tuomet jas reiktų apgenėti, bet nepersistengti.
Vienas pagrindinių rožių kenkėjų yra amarai, kurie sunaikina augalo ūglius ir žiedų pumpurus. Juos galima naikinti pesticidų pagalba, tačiau reiktų su jais elgtis labai atsargiai. Gal pirma vertėtų juos pabandyti naikinti boružių pagalba, nes jos minta amarais. Amarus naikinti padeda ir liaudiškas metodas, kai indų ploviklis yra sumaišomas su vandeniu ir šiuo mišiniu nupurškiamas augalas.
Dabar itin populiarios išskirtinio grožio, gana retos bijūninės rožės, kurios žavi išskirtine spalvų gama: levandų, pastelinės pelenų rožinės, rausvos, alyvinės, violetinė, rausvo perlamutro, smėlio. Galima įsigyti ir tokių rožių, kurios atrodo kaip sendintos.