Neteisinga manyti, kad įsigijus kokybišką aukso grandinėlę ar kitą papuošalą, jis nereikalaus priežiūros ir bus visuomet spindintis ir išvaizdus. Priklausomai nuo aukso kiekio lydinyje, tai reiškia, nuo jo prabos, grandinėlė atitinkamai reikalaus daugiau ar mažiau priežiūros.
Kaip žinia, kuo aukštesnė gaminio praba, tuo daugiau grynojo aukso yra jo lydinyje. O pats aukas yra minkštas, todėl tokie papuošalai ne tik yra brangesni, tačiau ženkliai mažiau atsparesni. Nors auksas yra kietesnis už sidabrą, tačiau auksinius papuošalus taip pat reikalinga periodiškai atnaujinti. Dėvimi papuošalai braižosi, nors teigiama, kad aukso dirbiniai nejuoduoja, tačiau išskirtinais atvejais nutinka ir taip.
Mažiausiai braižosi tikriausiai grandinėlės ant kaklo, tačiau tai taip pat priklauso ir nuo rūbų, kuriuos mėgstate dėvėti. Be to, joje kaupiasi nešvarumai, dulkės, susimaišiusios su kūno prakaitu, o tai ilgainiui pakeičia gaminio spalvą ir jo išvaizdą. Be to, jeigu grandinėlės nedėvite kasdien ir papuošalą laikote netinkamai ar su kitais papuošalais, ji taip pat gali pakeisti išvaizdą. Taigi, svarbiausias klausimas – kaip auksą prižiūrėti ir kaip grandinėles valyti, poliruoti?
Tai galima atlikti ir namų sąlygomis, nebūtina jų nešti pas juvelyrą. Tiesa, profesionalus poliravimas gali ženkliai pagerinti papuošalo išvaizdą ir jis atrodys vėl kaip naujas. Tačiau tai pakanka daryti vos kartą per kelis metus. Aukso grandinėlę geriausia plauti šiltu muiluotu vandeniu, galima ją įdėti į kokį nors butelį ir švelniai pakratyti minėtame tirpale. Auksui taip pat galima naudoti sodos ar druskos ir vandens tirpalą, jeigu reikalinga, švelniai pašveisti šepetėliu.
Graviruotiems, nelygiems gaminiams, ypatingai grandinėlėms valyti puikiai tinka amoniako tirpalas, kuris išvalo susikaupusius nešvarumus. Bet kuriuo atveju, po plovimo labai svarbu perplauti švariu vandeniu ir gerai nusausinti.