Lietuvoje žmonės centrinį šildymą paprastai įjungia spalį ir naudoja jį kasdien iki kovo arba balandžio mėn. Tai sutampa su laikrodžių grįžimu, temperatūros kritimu. Namų šildymui sunaudojama daugiau nei 70 % namų ūkio energijos. Taigi sumažinus šį skaičių – išlaikant pakankamai šiltus namus – ne tik sumažinamos sąskaitos už energiją, bet ir padedama įvykdyti anglies dioksido mažinimo įsipareigojimus, kuriuos vyriausybė teisiškai privalo vykdyti. Taigi, čia yra keletas buitiškų ir statybinių patarimų, kaip sušildyti namus. Saulės šiluma yra nemokama, todėl išnaudokite ją kuo geriau. Tačiau vien išlaikyti saulės šilumos neužtenka, reikia taip apšiltinti namus, kad šiluma juose ir pasiliktų. Nesvarbu ar tai karkasinio namo šiltinimas, ar rastinio namo šiltinimas ar mūrinio namo šiltinimas, labai svarbus yra namo sienų šiltinimas iš lauko pusės. Kiek kainuoja namo apšiltinimas pasakyti yra labai sunku, kadangi tai priklauso nuo pasirinktos medžiagos ir dengiamo dydžio.
Pagrindiniai ir labiausiai paplitę namo apšiltinimo būdai galimi mineraline vata, gama putomis, polistirolu. Kietojo pluošto arba pluoštinės plokštės izoliacija susideda iš stiklo pluošto arba mineralinės vatos medžiagos ir pirmiausia naudojama namų ortakiams izoliuoti. Jis taip pat naudojamas, kai reikia izoliacijos, kuri gali atlaikyti aukštą temperatūrą. Šių gaminių storis yra nuo 1 colio iki 2,5 colio. Tai puikus būdas apšiltinti namą ir dažnai naudojamas statybų procese. Jūs taip pat galite apšiltinti savo namus gama putomis.
Gama putos tai stiprios fiksacijos statybinė medžiaga, kuri izoliuoja tarpus ir nepraleidžia oro srovės, taip puikiai apšiltinamas namas, tačiau gama putomis labiau užsandarinama, kaip pavyzdys, tam tikrus blokus reikia užsandarinti naudojant putas, kurios dažniausiai purškiamos aplink tam tikrus blokelius ar langus. Putplasčio izoliacija gali būti pučiama į sienas, ant palėpės paviršių arba po grindimis, siekiant izoliuoti ir sumažinti oro nuotėkį. Tai puiki izoliacija ir gali užpildyti net mažiausias ertmes, sukurdamos veiksmingą oro barjerą. Galite naudoti mažas slėgines putplasčio izoliacijos skardines, kad sumažintumėte oro nuotėkį į skyles ir plyšius, pvz., langų ir durų rėmus, elektros ir vandentiekio įsiskverbimus. Kai kurios rečiau naudojamos izoliacinės medžiagos yra polistirolas. Laisvai užpildoma izoliacija gali būti montuojama arba uždarose ertmėse, tokiose kaip sienos, arba neuždarytose erdvėse, pavyzdžiui, palėpėse. Daugiau informacijos https://www.manomenas.lt/category/meno-sakos/architektura/eksterjero-dizainas/.