Kainos ir kokybės santykis svarbus ne tik perkant naują daiktą ar paslaugas. Į tai atsižvelgti derėtų ir skolinantis pinigus. Įvairios finansų institucijos siūlo pasinaudoti jų teikiamais vartojimo kreditais – trumpalaikėmis paskolomis. Vartojimo kreditas gali būti naudojamas asmeninėms, namų ūkio reikmėms, automobiliui įsigyti, kelionei ar kitiems norams įgyvendinti. Norėdami pasirinkti Jums naudingiausią pasiūlymą, vadovaukitės šiais kriterijais:
Savo galimybes įvertinkite objektyviai, tą galite padaryti pasinaudoję vartojimo paskolos skaičiuokle, kuri padės apskaičiuoti, kokio dydžio kredito įmoką be sunkumų galėtumėte bankui mokėti kas mėnesį. Paskolos skaičiuokles galite rasti beveik kiekvienos vartojimo paskolas teikiančios įstaigos internetinėje svetainėje.
Palūkanų dydis gali būti labai įvairus. Analizuodami finansų įstaigų paskolų pasiūlymus visada atsižvelkite į bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą. Šis rodiklis yra trumpinamas – BVKKMN. Tai procentinis dydis, jis nurodo, kiek už pasiskolintą sumą Jums reikės grąžinti pinigų pasibaigus kredito galiojimo laikui.
Papildomos sąlygos ir mokesčiai. Palyginkite, kokias papildomas sąlygas ir mokesčius taiko paskolą teikiančios finansų įstaigos. Galbūt Jums reikės papildomai mokėti už sutarties sudarymą ar papildomai mokėti už laiku negrąžintą skolą. Atidžiai išnagrinėkite paslaugų teikimo sąlygas ir, jei reikia, pasikonsultuokite su finansų specialistais.
Vienas didžiausių vartojimo paskolų privalumų – greitas būdas neįkeičiant turto ir lanksčiomis sąlygomis pasiskolinti pinigų savo poreikiams ir svajonėms pildyti. Finansų specialistai tvirtina, kad Lietuvoje vartojimo reikmėms žmonės kartais skolinasi pernelyg spontaniškai – greitai ir neapgalvotai. Net jei paskolą galite gauti labai trumpą laiką, pasilikite laiko apgalvoti, ar Jums tikrai jos reikia.