Ekologijos ir tvarumo svarba pastaruoju metu ženkliai išaugo ir tapo labai svarbia sritimi, apimančia ne vien kasdienes veiklas, buities prekes ir maisto produktus. Siekiant, prisidėti prie taršos mažinimo ir saugesnių produktų pateikimo vartotojams, daugelio gamintojų asortimente atsiranda vis daugiau „žalių“ gaminių. Neabejotinai, kad produktai kuo labiau atitiktų visus tvarumo požymius, jiems yra būtinos ir ekologiškos pakuotės. Ir pastaroji nebūtinai privalo būti pagaminta iš perdirbtų medžiagų, tam kad ją galima būtų pavadinti „saugesne aplinkai“ arba „žalesne“.
Ekologiškomis pakuotėmis galima pavadinti ir šiuos prekių ar gaminių įpakavimo būdus:
- Kompostuojama pakuotė. Šis terminas apibrėžia medžiagų natūralų, greitą suirimą, nepaliekant jokių kenksmingų liekanų. Tokia pakuotė dažnai yra gaminama iš augalinių produktų (kukurūzai, cukranendrės arba bambukas). Kad atitiktų kompostuojamų medžiagų apibūdinimą, jos turėtų iširti per 180 dienų namų sąlygomis.
- Perdirbta pakuotė – vienas iš populiariausių būdu sukurti ekologiškumo pojūtį. Šis būdas padeda saugoti gamtinius išteklius bei mažinti atliekų kiekį sąvartynuose.
- Gofruotas kartonas pakavimui. Jo gamybai be medžių naudojama nemaža dalis perdirbtų kitos gofruotos pakuotės. Šią medžiagą galima perdirbti iki 10 kartų, tad ši pakavimo medžiaga neabejotinai yra dažniausiai naudojama naujos pakuotės kūrimui.
- Pergaminas. Jei jau norisi pakuotėje naudoti popierių, tai rekomenduojama pasitelkti šiam tikslui pergaminą – ploną, permatomą popierių, kuris nors ir yra gaminamas iš medienos, tačiau yra perdirbamas ir gerai biologiškai skaidomas. Be to jis pasižymi neutraliu pH ir sudėtyje neturi rūgščių.
- Kukurūzų krakmolo pakuotė. Kaip nurodo pavadinimas, ji yra gaminama iš visiškai natūralių, perdirbamų medžiagų, be toksinų naudojimo, kas daro ją biologiškai skaidoma ir tvaria. Iš kukurūzų krakmolo taip pat yra gaminamos pakavimui skirtos granulės, kurios gali atstoti burbulinės celofaninės pakuotės bei putų polistireno naudojimą.